Markýzy

Lehká a pevná kovová konstrukce zaručuje stabilitu a díky kvalitnímu nátěru je odolná proti povětrnostním vlivům počasí. Rovněž výběru markýzových pláten je věnována velká pozornost. Kvalitní látky od renomovaných výrobců jsou stálobarevně a díky impregnaci zaručují při správném ošetřování dlouhou životnost.

Markýzy lze ovládat ručně klikou, ale také pomocí elektromotoru se spínačem, či automatickým řízením „slunce-vítr-déšť".

Naše firma nabízí několik variant těchto oblíbených protislunečních clon, ať už se jedná o výsuvné markýzy, kazetové markýzy, svislé fasádní clony či samostatně stojící stínění, např. typ OMBRAMOBíL.

Potahové látky, které dodáváme dlouhodobě udržují svoji pevnost. Jsou barevně a tvarově stálé, odolné proti soli, vlhkosti, vodě a působení slunečního záření. Jsou nesmáčivé a velmi rychle schnou. Jsou ideálním řešením pro městské zatížení smogem a výfukovými plyny. Snadno se udržují, jelikož špína neproniká do struktury vláken. Stačí je otřít pomocí mýdlového roztoku.

Markýzy mohou být opatřeny volány ve stejné barvě, jako je potahová látka. Volány jsou dodávány v několika tvarech a mohou být opatřeny reklamním nápisem.

Markýzy se stále více uplatňují jako účinný prostředek ochrany proti slunci. Vzhledem ke svému umístění na fasádě domu dotvářejí celkový dojem obchodů, restaurací a hotelů. V poslední době jsou stále častěji využívány při zastínění teras rodinných domů.

Používáme látky evropských výrobců, jako je rakouský SATTLER a italská PARA. Konstrukce pocházejí od významného evropského výrobce STOBAG (Švýcarsko). Hliníkové konstrukční prvky jsou povrchově chráněny venkovní komaxitovou barvou. Dosahuje se tak vynikající kvality povrchové úpravy a tím i dlouhé životnosti.

Základní typy markýz:


Barvy markýz: