Vjezdové brány


Křídlové brány

Křídlové brány jsou často používány při vjezdech k rodinným domům, firemním sídlům, či jiným objektům. Nejčastěji bývají ovládány elektromotory v kombinaci s dálkovým ovládáním a bezpečnostním čidlem.

Automatické brány křídlové se obvykle realizují jako brány dvoukřídlé se stejnou šířkou křídel, je ale možno realizovat i brány jednokřídlé, nebo brány dvoukřídlé s asymetrickými křídly. Pro pohánění křídlových bran se běžně používají teleskopické pohony (mechanické nebo hydraulické), montované na vnitřní stranu křídel.

S tichým pohonem mohou být jednoduše a rychle automatizovány nové, nebo již stávající otočné křídlové brány. Pohon se dodává ve dvojím provedení, a to s elektromechanickým Šnekovým převodem nebo s elektrohydraulickým zdvihem. Automatizované brány mohou dosáhnout až 6 metrů pro jedno křídlo. Motor může být buď usazený v zemi, nebo namontován na sloupku brány zevnitř objektu.

Pojezdové brány

Rovněž pojezdové brány jsou oblíbené pro svou jednoduchou konstrukci a značnou úsporu místa. Ve spojení se silným elektromotorem s blokováním pojezdu se stávají významným zabezpečovacím prvkem chránící daný objekt.

Motor 220 V pohání pomocí pastorku ozubený hřeben, který je připevněný na spodní části brány.

Posuvné brány

- jezdí po kolečku, vyžadují spodní vodící kolejnici a tím i rovný terén.

Nesené brány

- samonosné brány, které nevyžadují podpůrné kolečko a tím ani rovný terén.

Samonosnost brány zajišťuje vodící C profil, který je připevněný ke spodní části rámu brány a pojezdové vozíky, po kterých celá brána jezdí. Zároveň je brána uchycena pomocí horního vedení. Letmo zavěšené brány představují nejprodávanější typ posuvných bran. Jejich výhodou je zejména bezúdržbový provoz zejména v zimním období, dále není nutné zasahovat do vozovky v místě průjezdu, odpadá nutnost instalovat jakékoliv vodící kolejnice nebo profily do prostoru pojezdu.

Všechny typy bran jsou vyráběny na míru podle přání a požadavku zákazníka. Nejčastěji používaným materiálem k jejich výrobě jsou Jaklové profily s povrchovou úpravou (základní nebo konečný nátěr, pozinkování apod.) a dodávány s různými druhy výplní (Jaklová, plastová, plná apod.) či bez výplně. Svoje uplatnění najdou jak u vjezdů do soukromých objektů, tak i u vjezdů do průmyslových objektů, skladů, parkovišť, podzemních garáží a podobně.

K oběma typům vjezdových bran lze připojit několik druhů bezpečnostních zařízení, jako např. fotobuňku nebo klíčový či kódový spínač, které ještě více chrání Vaší bezpečnost a soukromí.

Pro realizace, kde venkovní umístění pohonů vadí z estetického nebo technického důvodu, jsou používány podúrovňové pohony (jsou zasazeny do terénu a prakticky neviditelné).

Pohony automatických bran

K systémům je dále dodáváno kompletní příslušenství - bezpečnostní prvky , identifikační prvky zámky, dálkové ovládání apod. Samozřejmostí je možnost společného ovládání s dalšími systémy - garážová vrata, zabezpečovací systémy, osvětlení apod. Provádíme bezplatné konzultace s návrhem optimálního řešení vjezdu s vypracováním cenové nabídky. Pohony se dodávají s řídící elektronickou jednotkou, která zaručuje mimo jiné bezpečný chod bran a velký výběr nastavení ovládací logiky dle potřeb zákazníka. Zařízení k nouzovému odblokování bran umožňuje ruční otevírání při výpadku proudu. Pohony jsou ideální pro automatizaci vjezdových jedno nebo dvoukřídlých bran.

K řídící elektronice lze připojit různé ovládací prvky, jako např.:

  • dálkové ovládání
  • kódový spínač
  • spínač na klíč
  • magnetickou kartu a podobně